BİYOLOJİK GÖLET SİSTEMLERİ

Biyolojik göletler,kimyasal bir temizlik yapmaya gerek kalmadan suyun bitkiler ve ortamdaki bakteriler yoluyla temizlenmesi ile ortaya çıkan ekolojik oluşumlardır. Biyolojik göleti oluştururken amaç; doğadaki dengeyi bozmadan suda yosun konsantrasyonunu mikroorganizmalar yoluyla azaltmak ve fosforu su içinde dengelemektir. Saf ve doğal suyun her ne pahasına olursa olsun korunması gereken evrensel bir servet olması da biyolojik göletleri değerli kılan bir diğer unsurdur.

Geleneksel havuzların alternatifi olan bu doğal yüzme mekanlarına duyulan ve giderken artan hayranlığı açıklıyor. Göletler; içinde barındırdığı suyu temizleyen ve aynı zamanda suda oksijen üreten bitkileri ile iskeleler,deckler,taşlar,balıklar,çakıllar,kayalar çevresinde su ile uyumlu olan ağaçlar,sazlıklar,su oyunları sağlayan fıskiye ve heykeller,kurbağalar gibi hem mimari elemanların biraraya geldiği heyecan verici bahçe yaşam şeklidir. Suni olarak hazırlanan göletler,içindeki su bitkileri ile bulunduğu bölgedeki tüm doğal yaşamı kendine çekiyor.

İsteğe göre yüzlerce m² ‘den binlerce m² ‘ye kadar hazırlanan göletler her türlü hava şartına dayanabilmektedir. Özellikle gölette kullanılan estetik unsurlar,bulunduğu çevrede kendiliğinden bir ekolojik ortam renkli çiçeklerle süslenmesi kışın huzurla dinlenebileceğiniz küçük bir cennet,yazın klor kokusu olmadan güvenle yüzebileceğiniz doğal bir havuz imkanı sunmaktadır.

göksu arıtma biyolojik gölet sistemleri

Biyolojik Yüzme Göleti Nasıl Çalışır

Biyolojik yüzme göleti,yüzme havuzu ile doğal göletin bir karışımıdır. Havuz bir yüzme alanı ve bir de yenilenme alanından oluşabilir. Bu iki alan su yüzeyinin hemen bitiminde birbirinden ayrılır. Sentetik aster su sızıntısını önler,kurulan yenilenme bölgesinin amacı suyun temiz kalmasını sağlamaktır. Biyolojik süreçler sebebiyle organik maddelerin ve mikroorganizmaların çürümesi söz konusudur. Bu şekilde biyolojik olarak arıtım sağlanmış olur.

Sonuç Olarak

Gerek kurulumu gerekse sistem içinde kimyasal kullanılmaması,bakım kolaylığı,işletme maliyetlerinin kimyasal havuza oranla düşük olması biyolojik havuza ilgiyi artırmaktadır. Klor ve diğer kimyasalların kullanılmaması,ters yıkama kaybedilen suyun çok düşük seviyede olması,hijyen kolaylığı,dekoratif özelliği,sağlık açısından tercihte ön sırada olması biyolojik sistemleri ön plana çıkarmaktadır.

LimakÇİMSAisdemirAdana ÇimentoBpetLimakÇİMSAisdemirAdana ÇimentoBpet

Tel: (0324) 234 28 66

Fax: (312) 329 09 81

Müfide İlhan Sanayi Sitesi 6172 Sokak D:39 Blok No:2 / MERSİN - TÜRKİYE

Hızlı ve güvenilir bir internet deneyimi için Google Chrome / Mozilla Firefox öneriyoruz.

Copyright © 2014 Göksu Arıtma - Tüm Hakları Saklıdır.

göksu arıtma facebook göksu arıtma twitter